Автоновинки

Як діяти, якщо пральна машина перестала віджимати: корисні поради

Віджимання є однією з функцій сучасних пральних машин. Він дозволяє отримати практично суху білизну, позбавивши його від вологи.

Однак бувають ситуації, коли всі речі залишаються мокрими, автоматика просто не запускає процес. У цьому випадку варто звернутися до досвідчених майстрів, замовити ремонт пральних машин на https://b60.com.ua.

Причини поломки

Серед основних причин відсутності віджиму варто виділити:

  1. Барабан надмірно заповнений, або в ньому виник кому з предметів, який викликав дисбаланс. Автоматика відключила його обертання.
  2. На машині встановлений режим делікатного прання, або інші варіанти, які не передбачають проведення процедури.
  3. Стався одноразовий збій електроніки.
  4. Знос графітових щіток в двигуні, коли мотор не запускає барабан в рух на високих оборотах.
  5. Засмічена система зливу, вода не може піти з барабана. Також до цієї причини можна віднести несправність помпи, що відкачує рідину.
  6. Розтягнення або обрив приводного ременя, що відповідає за обертання барабана з речами.
  7. Поломка таходатчика, контролюючого обороти.
  8. Вихід з ладу блоку управління.
  9. Несправності двигуна, підшипника або амортизаторів.

На віджимання можуть впливати інші показники, наприклад, якщо датчик рівня води не зафіксував його злив, і команда на наступні дії просто не подається.

Процедура виправлення

Необхідно спочатку оглянути блок управління пральної машини і визначити який режим вставлений для прання. Якщо делікатний, то агрегат справний, потрібно тільки виставити інший варіант прання.

При повному зливі води і не запуску віджиму, варто вимкнути машину, відкрити бак і розправити предмети, при необхідності прибрати частину з них, щоб ліквідувати дисбаланс.

Якщо встановлений режим, що передбачає віджимання, то спочатку оглядають заповнення бака водою. Якщо вона залишилася, то проблема в зливі і потрібно вивчити магістралі виходу води з агрегату. Вони можуть бути засмічені, в цьому випадку спочатку відкачують рідину, потім продувають шланги або проводять механічну очистку. Шланги з перегином випрямляють, зі зламом замінюють. Потрібно оглянути також патрубок і сифон, засмічення можуть бути там.

Решта неполадки зажадають розбирання машини. Насамперед оглядають ремінь на шківі, наскільки він розтягнутий. При необхідності змінюють на аналогічний. Датчики перевіряють на працездатність і теж замінюють.

Проблеми з двигуном, блоком управління можуть визначити тільки фахівці, ремонт такого типу проводиться в майстерні.