Автоновинки

Чому варто звернути увагу на високовольтні батареї: їх переваги

Високовольтні батареї необхідні для роботи електрокарів та гібридних автомобілів. Без них автомобіль просто не зможе рушити з місця.

Як і будь-які інші батареї, вони можуть ламатися або повністю виходити з ладу.

З чого складаються високовольтні батареї

Конструкція таких батарей досить складна і будь-якої миті може знадобитися її ремонт чи діагностика. Проводити ремонт високовольтних батарей рекомендується у професіоналів на https://master.shop/prodagha-i-remont-visokovolytni-batareyi.

Корпус складається з 3-х основних модулів, а на деяких можуть встановлюватися нагрівальні пластини. Усі блоки з'єднуються між собою в один ланцюг високовольтним кабелем. Сама батарея розміщується під сидіннями та кріпиться до дна автомобіля.

Всередині батареї розміщується загальний блок керування під назвою Li-lion Battery Controller. Він збирає інформацію про роботу батареї та передає її на головний контролер VCM усередині авто.

Якщо розібрати весь корпус, він складається з:

  • датчика температури та струму;
  • реле керування;
  • нагрівальних пластин;
  • роз'єми для підключення;
  • високовольтний помаранчевий кабель та чорний сигнальний.

На зовнішній частині корпусу є три роз'єми для підключення батареї. Середній призначений для силової установки, праворуч чорний для шини, що управляє, а зліва помаранчевий для клімат-контролю.

Якщо батарея електрокара повністю розряджається, виникає підвищення температури самої батареї. Температура також може підвищуватись при постійній зарядці. Для таких батарей є критична температура 60 градусів, після чого батарея починає роздмухуватися і з неї виходить зайвий газ. Доводити до такого не можна, тому сучасні моделі мають блок керування та датчик температури, які стежать за цим та вчасно припиняють роботу.

Хороша та якісна батарея має бути герметично закрита, мати показник ємності SOH вище 85%. У водія має бути на панелі приладів 12 поділів для визначення рівня заряду батареї.

Проводити діагностику батарей необхідно тоді, коли на панелі приладів видає помилку або з'являється попереджувальний сигнал. Якщо водій помітив хоч найменші зміни у роботі авто, необхідно звертатись за ремонтом. Для початку проводять комп'ютерну діагностику, потім досліджують залишкову ємність парних елементів або окремо. Ці діагностику допоможуть виявити причину несправності та визначити точніше можливість ремонту. Буває так, що батарею простіше купити нову, ніж намагатися реставрувати її.