На яких умовах повинен ґрунтуватися вибір проставок під пружини для збільшення кліренсу
- 10.11.2022
Любителі покататися бездоріжжям дуже сильно навантажують підвіску, тому багато хто замислюється про її посилення.
Для цього можна використовувати спеціальні проставки під пружини, за допомогою яких збільшується не тільки їхня жорсткість, а й кліренс.
Такі модифікації рекомендується проводити тільки в разі, коли сталася усадка пружин і дорожній просвіт значно зменшився. Це чудовий варіант для тих, хто часто їздить бездоріжжям. Але навіть у найнеприємніших випадках не варто застосовувати проставки товщі за 30 мм, адже більша товщина може серйозно нашкодити і без того зношеній пружині. Також важливо враховувати матеріал, з якого виготовлено пристосування.
Види проставок для збільшення кліренсу
Вибір модифікації залежить від марки автомобіля. Для передніх амортизаторів використовуються варіанти з алюмінію і сталі. Вони являють собою короб з отворами для кріплення.
Проставки для задньої пружини роблять з гуми підвищеної щільності, поліуретану або пластику. Вони мають форму кілець із трьома вушками.
Також існують проставки для збільшення кліренсу, серцевину яких виготовлено зі сталі, а корпус із поліуретану. У них є серйозний недолік - корпус зношується швидше за внутрішню частину, тому є ризик пошкодження кузова автомобіля.
Проставки з алюмінію надійніші, саме тому вони й отримали найбільше визнання. З мінусів - метал схильний до корозії. Щоб захистити вироби від іржі, виробники проставок використовують спеціальні сплави на основі алюмінію, а також покривають проставки захисним покриттям. Це все відбивається на вартості, але при цьому ви виграєте в надійності.
Мінуси застосування проставок
Незважаючи на ефективність, встановлення проставок на передні пружини має кілька значних негативних сторін:
- надійність і жорсткість підвіски порушується, змінюється ширина колісної бази, сход-розвал і кут повороту коліс;
- зміщується центр ваги автомобіля, у зв'язку з чим знижується стійкість на дорозі і керованість;
- змінюється положення амортизаторів, що згубно позначається на їхній роботі;
- рульовий механізм зношується набагато швидше, ніж до модифікації.
Застосування проставок на задніх колесах не має значних побічних ефектів.
Для того щоб знизити негативний ефект, потрібно дотримуватися таких правил:
- якщо застосовуються алюмінієві проставки, то вони обов'язково мають бути покриті антикором;
- у автомобілів з переднім приводом не варто піднімати передню частину більш ніж на 20 мм;
- якщо амортизатор розташовується на відстані від пружини, має сенс встановити проставки і під пружини, і в місце з'єднання амортизатора з кузовом автомобіля. Це необхідно для забезпечення синхронності роботи;
- не рекомендується піднімати задню частину автомобіля більш ніж на 30 мм.
Як встановлюються проставки для передніх пружин?
Встановити проставки на автомобіль можна як самостійно, так і в автосервісі. Для початку потрібно:
- піддомкратити авто і зняти колесо;
- від'єднати гальмівні шланги;
- зняти стійку стабілізатора.
З останнім пунктом можуть виникнути проблеми, оскільки на деяких автомобілях дуже непросто дістатися до гайок з боку капота, і доводиться від'єднувати додаткові деталі. Оригінальні болти занадто короткі для додавання накладок, тому їх слід вибити і вставити нові. Тепер можна встановити проставку і зібрати весь механізм, виконавши всі дії у зворотному порядку.
Може виникнути ситуація, коли пружина поперечної стійки заважає встановити все на місця. У цьому разі потрібно підперти її до стану, коли вона діставатиме до отвору для кріплення. Це неможливо зробити вручну, тому знадобиться ще один домкрат.
Встановлення проставок задніх пружин
Схема може змінюватися залежно від моделі автомобіля, але приблизно процес підготовки складається з таких етапів:
- зняття порогів біля задніх дверей і під кришкою багажника;
- зняття заднього сидіння;
- зняття обшивки і накладок у багажнику, а також у бічних панелей біля заднього сидіння.
Після цих дій ви отримаєте доступ до металевого каркаса автомобіля, з яким і доведеться працювати.
Потім за допомогою домкрата підводиться заднє колесо, і виконуються дії, аналогічні роботі з передніми пружинами: зняття колеса, опори, заміна болтів, установка проставки і збірка в зворотному порядку.
Нюанси самостійного встановлення
Перед установкою необхідно розрахувати оптимальну величину кліренсу. Цей параметр різний для різних типів автомобілів. Наприклад, у легкових просвіт має становити від 140 до 200 мм, у паркетників - від 180 до 250 мм, а у позашляховиків - від 200 мм до 350 мм.
Висновок
Встановлення проставок для збільшення кліренсу - доволі актуальне доопрацювання для їзди бездоріжжям. При цьому не важливо, з якого матеріалу вони зроблені, алюмінію, поліуретану або гуми: кожен варіант подарує нові емоції від їзди по бездоріжжю і поганих дорогах. Та й загалом у відчутті височини над іншими учасниками руху є особливий шарм.