Автоновинки

Чому пральна машинка вимикається під час прання: основні причини

Самостійне вимикання пральної машини під час процесу прання явище рідкісне, але все ж таки трапляється. Причин відключення агрегату існує велика кількість, але перше, що потрібно зробити, це перезавантажити агрегат - відключити на кілька секунд, потім знову включити.

Якщо подібна маніпуляція не дала позитивного результату, необхідно докладна діагностика пральної машини.

Зазвичай, перед вимкненням пристрою, на дисплеї блоку управління відображається код помилки, який інформує про причину вимкнення. У таких ситуаціях не варто хвилюватися - ви можете звернутися до нашого сервісного центру у місті Вінниця gayka.com.ua/vinnica/. Там вас зустрінуть кваліфіковані фахівці, які допоможуть вам провести діагностику та виправити поломку.

Причини вимкнення пральної машини

Найпоширенішими проблемами, що призвели до відключення пральної машини можна вважати:

  1. Збій у встановленій програмі прання (виникає через поломку в модулі управління).
  2. Перевантаження барабана (машинка може відключатися у зв'язку з тим, що потужності двигуна не вистачає для обертання барабана з надто великою вагою).
  3. Встановлено неправильну програму прання.
  4. Поломка блокатора, внаслідок чого дверцята завантажувального люка не закривається.
  5. Спрацьовує система захисту, яка повідомляє про попадання води в піддон.
  6. Поломка одного з основних вузлів агрегату (ТЕНу, двигуна, помпи).
  7. Засувка систем водопостачання та водовідведення.

Для усунення поломки необхідно точно встановити причину несправності.

Перевантаження або дисбаланс барабана пральної машини

У нових пральних машинках є функція автоматичного зважування білизни, таким чином якщо заводом виробником вказана гранична вага 5 кг, то при завантаженні білизни великою вагою машинка автоматично вимкнеться.

Також завантажуючи білизну, необхідно рівномірно розподілити її в барабані, в іншому випадку білизна зіб'ється в один суцільний ком, що призведе до розбалансування барабана та відключення машини.

Також перевантаження білизни загрожує пошкодженням амортизаторів і розтягуванням пружин, що утримують барабан.

Засувка систем водопостачання

В результаті довгої експлуатації в системах водопостачання пральної машини може накопичуватися сміття, до того ж забивати фільтри та труби можуть дрібні предмети, що потрапили в барабан разом із білизною. Насамперед необхідно перевірити:

  1. Зливний шланг. Для усунення засмічення слід пропустити воду під великим тиском.
  2. Помпу. Для очищення та ремонту помпи доцільно звернеться до майстрів, оскільки подібні ремонтні роботи передбачають ґрунтовне розбирання пральної машини.
  3. Каналізаційний стік. Для очищення каналізаційних труб слід скористатися спеціальним засобом або викликати майстра.
  4. Зливний фільтр. Він знаходиться під завантажувальним люком та легко демонтується. Слід зняти нижню панель та відкрутити фільтр, потім прочистити його.
  5. Шланг подачі води. Слід відсунути машину та зняти шланг, який знаходиться на задній стінці. Також перевірити фільтр, він представлений невеликою сіточкою.

Після усунення засмічення можна запускати пральну машину у звичному режимі.

Попадання води у піддон

У нових моделях пральних машин встановлені чутливі датчики, які реагують на протікання води. У процесі експлуатації деталі «прання» піддаються зносу, таким чином на шлангах і патрубках, в результаті дія високих температур, можуть з'являтися тріщини. Якщо через тріщини починає сочиться вода датчики надсилають відповідний сигнал у блок управління та автоматична подача води припиняється.

Така система захисту здатна запобігти замиканню електроніки, але в той же час це спричиняє відключення агрегату. Для усунення неполадки необхідно провести візуальний огляд шлангів та патрубків – пошкоджені потрібно замінити.

Також причинною відключення машини можуть стати не повністю закриті дверцята. Необхідно перевірити з'єднання ланцюга блокатора та блоку управління.

Поломка основних вузлів

Поширений причиною відключення або зависання пральної машини є поломка двигуна, ТЕНу або зливної помпи. При поломці ТЕНу вода не нагрівається або ж нагрівається до кипіння. Внаслідок перегріву води спрацьовують термодатчики, які відключають пральну машинку. При поломці двигуна машинка працює не контрольовано – на високих чи низьких обертах. Поломку помпи можна виявити за часом зливу води, якщо вода зливається більш ніж за 10 хвилин, це свідчить про засмічення або поломку.

У заключенні, я хотів би підкреслити, що випадки, коли пральна машина вимикається під час прання, можуть бути різноманітними і вимагають уважного вирішення. Важливо пам'ятати, що самостійний ремонт може бути небезпечним і призвести до подальших пошкоджень. Звернення до професіоналів допоможе забезпечити безпеку та ефективність ремонту вашої пральної машини.