Автоновинки

Що треба знати про головні переваги крапельного поливу

Системи зрошення городів, грядок, клумб можуть бути різними за типом, потужності і внесення вологи в грунт.

Власники дач, присадибних ділянок, парників і теплиць воліють дешеві, економічні варіанти, що вимагають мінімальних витрат при установці і експлуатації. Найкраще подібним вимогам відповідає Капельний полив.

Поняття крапельної стрічки

Система поливу передбачає створення мережі з шлангів, по яких протікає вода, і невеликими порціями розподіляється біля кореневої системи кожної рослини. Тут не потрібно сильний натиск для розбризкування рідини на значні відстані, витрачається невеликий обсяг.

Тому для підведення магістралей до рослин використовується Капельная лента. Таку назву вона отримала через те, що має відносно плоский вигляд, створена з м'яких матеріалів, на відміну від гумових або силіконових шлангів. Матеріалом виготовлення стрічки служить поліетилен.

Через певні проміжки в стрічці є отвори, оснащені дозаторами, через які просочується вода.

Пропонується Купить капельну ленту виходячи із загальної площі зрошення, відстаням між посадками.

Правила монтажу

Установка крапельної стрічки не представляє труднощів, важливо тільки визначитися з особливостями ділянки і джерелом води. Для знижується рельєфу вода піде самопливом, для піднесеного потрібно посилення напору. Якщо в якості джерела використовується централізована система, то тиску в ній може вистачити для зрошення теплиці або певної ділянки грядок. В інших випадках доведеться встановлювати насос.

Серед інших правил варто виділити:

  1. При використанні резервуара, його ставлять на висоту не менше 100-120 см, щоб прискорити рух води.
  2. Для розводки системи використовуються шланги, тільки безпосередньо до рослин підводять крапельну стрічку.
  3. Встановлювати стрічку можна на поверхні землі, заводити під захисну плівку, або підвішувати на невеликій висоті, не вище рівня зрошуваних рослин.
  4. Система розраховується так, щоб під кожну рослину потрапляло окремий отвір поливу.
  5. Плануючи установку крапельної системи поливу, потрібно врахувати відстань між кущами ще при посадці.

Дана система мало підходить для зрошення газонів, культур які ростуть суцільними рядами. Важливо домогтися правильного планування прокладки системи, уникнути перепадів висот, коли в окремі крапельниці вода просто не піде.