Автоновинки

Головні переваги корейских авто: чим вони відрізняються від японських

Корейський автопром справді є "нащадком" японського, але це було в 60-х роках минулого століття.

З тих пір корейські авто корпорації пішли своїм шляхом, і вже в 80-х взяли курс на експорт, при цьому продовжуючи задовольняти внутрішній, попит, який дуже швидко зростав.

На цей час автомобільна галузь Кореї впевнено посідає 5-те місце в Світі, до того ж – експортує приблизно 10-12% на світовий ринок запчастин.

Тобто, про "колоніальність" чи "вторинність" мови точно вже не йде – корейські авто впевнено торують собі свій, окремий шлях, досить своєрідний і відмінний від інших топових автомобільних країн.

Зовнішня схожість?

По-перше, внаслідок глобалізації зараз всі машини схожі між собою – такі тренди, і часи, коли Мерседес від Форду можна було відрізнити здалеку лише по силуету – давно минули. Це може подобатись чи навпаки, викликати сум за старими добрими часами – але так воно є. При цьому корейці примудряються робити свої автівки хоч трохи, але іншими. І це не дивлячись на те, що дизайном авто з Кореї займаються провідні дизайнерські фірми з тієї ж Італії, Германії чи Японії.

Насиченість опціями навіть в середньому класі

І все-таки відмінність у корейських авто - є! Про заводське встановлення ГБО (газо-балонного обладнання) ми поговоримо пізніше, а зараз – про "вище середньої" насиченість різними опціями і "фішками", які інші автовиробники встановлюють хіба що на "вищий клас".

Це, знов таки, обумовлено історичними особливостями розвитку корейського автопрому і вимогами внутрішнього ринку.

Факт: "середня" корейська машина по "навороченності" опціями буде відповідати якщо не Майбаху з Ягуаром, то Мерседесу чи Лєксусу – точно.

"На газу"

Корея – єдина країна, яка в обов‘язковому порядку обладнує свої автомобілі газо-балонним обладнанням. Звісно, монтаж цієї системи безпосередньо виробником – це набагато краще і безпечніше, ніж втручання в топливну систему "місцевих майстрів" (при всій повазі до їх праці). Наявність ГБО закладається на стадії проектування авто, вона ідеально вписана в конструкцію, не займає зайвого місця, чудово працює, і, повторюсь – це безпечніше.

Викликано це в першу чергу вимогами екології – при надмірній урбанізації, невеликій площі самої країни і величезній кількості авто – Корея таким чином захищається від вихлопних газів, які, як відомо – є головним джерелом забруднення повітря. Додамо сюди досить розвинену промисловість – і так, інакше Корея могла б страждати від смогу, як великі міста Китаю, наприклад.