Автоновинки

За що відповідає клапан вентиляції картерних газів та що буде, якщо ви його приберете

Якщо ви звикли самостійно займатися ремонтом та технічним обслуговуванням особистого автомобільного транспорту, не дивно, що різна інформація в мережі проглядається вами неодноразово.

Це і зрозуміло, адже за наявності відповідного складу розуму, інструментів та гаража можна непогано заощадити на послугах станцій технічного обслуговування. Проте експерименти із конструкцією авто не завжди виправдані. Наприклад, може виникнути спокуса прибрати клапан вентиляції картерних газів, який можна замовити через каталог Repairkit: https://repairkit.com.ua/ua/g24955812-membrany-kvkg-egr.

Міф: клапан картерних газів заважає роботі двигуна

У мережі часто зустрічаються блоги народних умільців, які модифікують різні автомобільні вузли на свій страх та ризик. І часто такі матеріали завершуються виключно позитивними висновками. На жаль, не варто довіряти справність авто та здоров'я пасажирів неперевіреним технологіям. Клапан картерних газів є важливим елементом двигуна внутрішнього згоряння. Якщо він вийшов з ладу, його потрібно замінити. Видалення даного елемента з конструкції загалом призведе лише до розбалансування роботи обладнання та інших неприємних наслідків.

Чому клапан картерних газів має бути справним

Отже, чому клапан картерних газів повинен бути повністю справний? Вся річ у його призначенні. Цей елемент двигуна внутрішнього згоряння відповідає за недопущення відпрацьованих газів у картер. Таким чином досягається відразу кілька цілей:

  • захист агрегату від зростання тиску всередині;
  • продовження терміну експлуатації різних ущільнювачів (менший тиск – менше протікання);
  • направлення вихлопних газів у конструктивно правильному напрямку.

А ось повне видалення клапана спричинить попадання бруду в двигун, а самі вихлопні гази цілком можуть почати відчуватися в салоні.

Де знайти відповідний клапан картерних газів

На даний момент немає проблеми з придбанням нового клапана картерних газів практично на будь-який автомобіль. Ринок буквально перенасичений продукцією у широкому ціновому діапазоні. Щоб не помилитися, достатньо вибрати надійного постачальника. Наприклад, компанія Repairkit готова надати не лише якісні запчастини для авто, а й грамотні консультації у процесі їх вибору.